Zapalenie Tarczycy Hashimoto
Zapraszamy na Facebook ->
  • Home
  • Autorki
  • Książka
  • Blog
  • Wywiady
  • PRZEPISY

MTHFR I HASHIMOTO

3/21/2015

0 Comments

 
Picture
,

MTHFR I HASHIMOTO

Niektóre osoby z Hashimoto mogą posiadać wariancję genetyczną, która powoduje, że nie aktywują prawidłowo kwasu foliowego. Wariancja ta występuje u 55% populacji w Europie i niektórzy też uważają, że występuje częściej u osób z Hashimoto.

Konkretnie chodzi o gen MTHFR methylenetetrahydrofolate reductase (NAD(P)H) i obecność mutacji tego genu można potwierdzić poprzez wykonanie badań genetycznych.
MTHFR gen koduje enzym MTHFR (odpowiada za jego powstanie). Enzym ten jest potrzebny do przemiany aminokwasu homocysteiny do metioniny, też aminokwasu, który jest niezbędny do budowy białek.

Osobom o niskiej aktywności MTHFR może towarzyszyć podwyższony poziom homocysteiny, który może powodować stan zapalny serca, wady wrodzone, trudności z zajściem w ciążę i potencjalne problemy z detoksykacją.
Do podwyższonego poziomu homocysteiny przyczynia się również niedobór kwasu foliowego, B6 i B12.

Osoby posiadające wariancję genu MTHFR mają trudności z wykorzystaniem kwasu foliowego, który występuje w wielu tanich suplementach, i który jest dodawany do pokarmów procesowanych. Niektórzy profesjonaliści uważają, że ten rodzaj kwasu foliowego może odkładać się w organizmie i działać toksycznie. Przeprowadzone badania wykazały, że te suplementy kwasu foliowego zwiększają ryzyko raka… jeden powód więcej aby zaniechać spożywania pokarmów przetworzonych, a także Multiwitaminy.

Kwas foliowy w formie aktywnej jest obecny w zdrowych pokarmach, takich jak: szparagi, szpinak i wątroba wołowa, a witaminy B6 i B12 znajdują się w mięsie.

W metabolizmie homocysteiny pomaga także betaina, znana też pod nazwą, trimethylglycine. Jest to alternatywna droga, pomocna w metabolizmie homocysteiny. Betaina występuje w produktach pełnoziarnistych, takich jak quinoa (komosa ryżowa), a także w burakach cukrowych i szpinaku.

Jako dodatkek do zmian trybu życia osoby z obecnością zmutowanego genu MTHFR i wysokim poziomem homocysteiny mogą spożywać aktywowaną postać kwasu foliowego, B6 i B12, do których należy methylfolate, znany tez pod nazwą L-5 MTHF Folate, Pyridoxyl-5- Phosphate (P5P) i methylcobalamin. Suplementacja może być wskazana, bo nie zawsze ilość witamin obecna w produktach naturalnych jest wystarczająca.

Firma Pure Encapsulations wyprodukowała product zwany Homocysteine Factors. W preparacie tym występują aktywna postać kwasu foliowego Metafolin®, L-5-MTHF, aktywna postać witaminy B6, (pyridoxal 5-phosphate, i witaminy B12 a także betaina.)

(http://www.purecapspro.com/…/…/products/product_details.asp…)

Testy na homocysteinę i wariancję genu MTHFR można przeprowadzić w wielu laboratoriach.
Po więcej informacji odwiedza
j Tarczyca Hashimoto

0 Comments



Leave a Reply.

    Kategorie

    All
    Alergie Pokarmowe
    Anemia
    B12
    Biotyna
    Choroba Refluksowa
    Ciaza
    Cukier
    Dieta
    Ebv
    Gluten
    Hashimoto
    Hipoglikemia
    H.pylori
    Infekcje
    Jod
    Mleko
    Niedobór żelaza
    Niedobór żelaza
    Niepokój
    Omega-3
    Poziom Cukru
    Przeciwciała
    Przepuszczalne Jelito
    Refluks
    Selen
    Subkliniczna Niedoczynności
    Substancjie Wolotwórcze
    T3
    Tsh
    Utrata Włosów
    Witamina D
    Yersinia Enterocolitica

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
Photos used under Creative Commons from Iqbal Osman1, UC Davis Arboretum & Public Garden, i_am_shaozhi, mynameisharsha, Iqbal Osman1, Helga Weber, outcast104, tr0tt3r, foodswings, TheDeliciousLife, valdemar.fishmen, Hey Paul Studios, nerissa's ring, kleuske, Rod Senna, Infomastern, Verano y mil tormentas., lkslp, rhwalker22, rmrcrjr, [Bellie], torbakhopper, greggavedon.com, USDAgov, orangefan_2011, Hey Paul Studios, ☮Katrina☮, www.bluewaikiki.com, avlxyz