Zapalenie Tarczycy Hashimoto
Zapraszamy na Facebook ->
  • Home
  • Autorki
  • Książka
  • Blog
  • Wywiady
  • PRZEPISY

METALE CIĘŻKIE, HORMONY I HASHIMOTO

8/21/2016

2 Comments

 
Picture


















​METALE CIĘŻKIE, HORMONY I HASHIMOTO
 
Z mojej obserwacji wynika, że zastosowanie właściwych leków, zmiana diety, uzupełnienie niedoborów, a także wspomaganie nadnerczy pomoże uzyskać remisję w Hashimoto. Istnieją jednak osoby, które aby pokonać chorobę, muszą zastosować kolejne etapy interwencji.
 
Poniżej przedstawiam list, który otrzymałam od czytelniczki kilka lat temu:
“ Zostałam zdiagnozowana z Hashimoto 2 lata temu (TSH 29 i poziom przeciwciał anty- TPO wynosiŁ 460). Od tego czasu do 6 miesięcy temu przyjmowałam Syntroid i nie zauważyłam u siebie żadnej poprawy. Dopiero przeczytanie książki “Zapalenie Tarczycy Hashimoto” zmobilizowało mnie do wprowadzenia wielu zmian:
  1. Zaczęłam chodzić do lekarza holistycznego
  2. Wyeliminowałam gluten, nabiał, soję i kofeinę.
  3. Zaczęłam przyjmować suplementy: selen, witaminę D, Omega-3, kwas foliowy i witaminę C.
  4. Zamieniłam Synthroid na Armour.
Po 10 tygodniach od wprowadzenia zmian moje przeciwciała anty- TPO spadły z 460 IU/mL do 8 IU/mL.
Zastosowanie diety bezglutenowej przez 3 miesiące spowodowało, że ustąpiły bóle brzucha, nawracające biegunki na przemian z zaparciami, niepokój i bóle całego ciała.”
 
Następny etap zalecanych przeze mnie interwencji jest wycelowany w jelito. Jeżeli zastosowanie zmian, jak wprowadzenie diety bezglutenowej, bez soi, bez nabiału, diety Paleo lub autoimmunologicznej Paleo, w ciągu trzech miesięcy, nie spowoduje poprawy, to odpowiedzialne za to mogą być infekcje. Zdarza się, że wyeliminowanie infekcji H. pylori może przyczynić się do ustąpienia niektórych objawów, a czasem nawet doprowadzi do remisji.
 
Oto co napisali inni czytelnicy:
 
" Przeczytałam książkę i postanowiłam pozbyć się infekcji obecnych w moim ciele ... Moje dochodzenie wykazało, że mam H. pylori oraz infekcję 2 zębów. Wyleczyłam infekcje jak tylko mogłam najlepiej... Kilka tygodni później moje włosy przestały wypadać !! Taaak ... po dodaniu do leczenia T3 tekstura moich włosów również się poprawiła. Nie wiedziałbym jak to zrobić bez ciebie i za to ci dziękuję! Teraz przechodzę do następnego etapu leczenia jelita!"
 
" Dr Izabella, myślę, że masz rację ...Miałam Hashimoto przez 20 lat .... Niedawno okazało się, że mam infekcję H. pylori .. Przeszłam kurację antybiotykiem i moje TPO zmniejszyło się do 17 ! Myślę, że antagonista został zabity!!! Nie czułem się tak dobrze od 20 lat!"
 
Jeżeli już unormowaliśmy dietę, pozbyliśmy się infekcji i ciągle nie osiągnęliśmy zamierzonego celu, oznacza to, że nadszedł czas aby zająć się toksynami i hormonami.
Jakkolwiek wprowadzenie interwencji (etap 1 i 2) wspomoże organizm w eliminacji toksyn, to czasami trzeba zrobić w tym kierunku coś więcej.
 
Zawsze jako pierwszy krok rekomenduję wspomaganie dróg detoksykacji. Wątoba, jelito i skóra należą do najważniejszych organów biorących udział w detoksykacji i będą wymagały wspomagania u osób z Hashimoto.
 
Oto sposoby na optymalizację detoksykacji:
  1. Wspomagaj swoją wątrobę poprzez spożywanie dużej ilości zielonych warzyw, zielonych soków        warzywnych, błonnika i suplementów jak: Amino-D-Tox, NAC and Homocysteine Factors (szczególnie jeżeli występuje u Ciebie zmutowana wariancja genu MTHFR).
  2. Optymalizacja funkcji jelit. Jeżeli nasz przewód pokarmowy pracuje prawidłowo nie powinny występować ani biegunki ani zaparcia. Stolce powinny być dobrze uformowane i wypróżnienia występować conajmniej co drugi dzień. Upewnij się, że nie masz infekcji, jak H. Pylori, SIBO albo pasożytów, które będą stały na drodze do prawidłowej detoksykacji.
  3. Jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest upośledzone pocenie albo brak pocenia. Jest to objaw niekorzystny dla dektoksykacji, ponieważ uniemożliwia wydalanie toksyn z potem. Do moich ulubionych sposobów na zwiększenie wydalania potu należą: gorąca joga, kąpiele detoksykacyjne (z dodatkiem 1 szklanki soli Epsom), a także sauna.
Więcej informacji na temat w jaki sposób wspomagać detoksykację można znaleźć w mojej książce:
http://www.tarczycahashimoto.pl/ksi261380ka.html

W wielu przypadkach czynności opisane powyżej pomogą w pozbyciu się wszystkich toksyn, które nazbieraly się w miarę upływu czasu, jakkolwiek niektórzy będą potrzebowali bardziej agresywnej interwencji, jaką jest chelatacja metali ciężkich.
 
Uwaga… Osoby, które zaczynają chelatację bez zastosowania poprzednich etapów (zobacz punkty od 1-3) mogą spowodować pogorszenie zamiast poprawy, ponieważ chelatacja uwolni metale ciężkie ukryte w organizmie. Jeżeli detoksykacja nie zachodzi prawidłowo (z powodu zablokowania wątroby, dysfunkcji przewodu pokarmowego czy braku pocenia) metale ciężkie znajdą sobie nowe miejsce w organizmie i nie zostaną wydalone.
 
Ostatnio miałam przyjemność rozmawiać z dr Tami Meraglia, która zajmuje się brakiem równowagi hormonalnej u osób z Hashimoto.  
Zapraszam do obejrzenia wywiadu z dr Tami Meraglia, w którym rozmawiamy na temat roli chelatacji metali ciężkich w Hashimoto, na temat testów do zdiagnozowania zatrucia metalami ciężkimi, na temat nadnerczy, braku równowagi hormonalenj, a także na temat diet leczniczych polecanych przez dr Tami Meraglia.
 
ZOBACZ VIDEO TUTAJ (po angielsku) >>
 Dr. Izabella Wentz with Dr. Tami Meraglia
 
Po więcej informacji odwiedzaj  Tarczyca Hashimoto

 
 
 




2 Comments
Ola
1/7/2017 05:25:52 am

Dziekuje ci bardzo dzieki tobie schudlam 15 kilo wycofalam gluten cukier i laktose dodalam sport i sprawdzam wyniki i polepszam swoj organizm bez ciebie i twojej ksiazki nie zaszlabym tak daleko serdeczne pozdrowienia dla calej rodziny moga byc dumni z ciebie sciskam serdecznie ola

Reply
izabella Wentz
8/23/2017 12:48:40 pm

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :)

Reply



Leave a Reply.

    Kategorie

    All
    Alergie Pokarmowe
    Anemia
    B12
    Biotyna
    Choroba Refluksowa
    Ciaza
    Cukier
    Dieta
    Ebv
    Gluten
    Hashimoto
    Hipoglikemia
    H.pylori
    Infekcje
    Jod
    Mleko
    Niedobór żelaza
    Niedobor Zelazab223f1c2dc
    Niepokoacutej
    Omega3c810a50cde
    Poziom Cukru
    Przeciwciała
    Przepuszczalne-jelito
    Refluks
    Selen
    Subkliniczna-niedoczynno347ci
    Substancjie Wolotwórcze
    T3
    Tsh
    Utrata Wlosowdc43ace1c9
    Witamina-d
    Yersinia Enterocolitica

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
Photos from Iqbal Osman1, UC Davis Arboretum & Public Garden, i_am_shaozhi, mynameisharsha, Iqbal Osman1, Helga Weber, outcast104, tr0tt3r, foodswings, TheDeliciousLife, valdemar.fishmen, Hey Paul Studios, nerissa's ring, kleuske, Rod Senna, Infomastern, Verano y mil tormentas., lkslp, rhwalker22, rmrcrjr, [Bellie], torbakhopper, greggavedon.com, USDAgov, orangefan_2011, Hey Paul Studios, ☮Katrina☮, www.bluewaikiki.com, avlxyz