
KSIĄŻKA GODNA POLECENIA
Z przyjemnością informujemy naszych czytelników, że już jest w sprzedaży książka autorstwa Pauliny Ihnatowicz i Emilii Ptak "Rozszyfruj swoją krew".
Książka “Rozszyfruj swoją krew” jest esencją wiedzy i wieloletniego doświadczenia terapeutycznego autorek. Polecana jest dla wszystkich osób, które poszukują informacji na temat badań krwi. Książka udziela cennych wskazówek, dotyczących przygotowania się do testów, ich szczegółowej interpretacji, a także informacje na temat diety i suplementów. Szczegółowo wyjaśnia interpretację testów tarczycy w zależności od wieku, z uwzględnieniem dzieci i kobiet w ciąży. Szeroko omawia również wyniki innych badań krwi i ich powiązania z chorobami.
Książka jest polecana dla osób z Hashimoto i innymi chorobami tarczycy, którzy chcą lepiej zrozumieć swoją chorobę i odzyskać zdrowie.
Q&A choroby tarczycy (fragment książki " Rozszyfruj swoją krew")
1. Czy Hashimoto to choroba genetyczna, a raczej czy ma podłoże genetyczne?
Tak. Hashimoto może przebiegać w dwóch postaciach:
· postać atroficzna, która jest powiązana z obecnością genu HLA-DR3,
· postać z wolem – powiązana z obecnością genu HLA-DR5.
Geny te są często obecne u osobników białej populacji. Masz jednak realny wpływ na swoje geny (konkretniej na ich ekspresję).
2. A Graves?
Podobnie. To również sprawa podłoża genetycznego.
3. Jeśli więc moja mama/tata ma Hashimoto, to ja też będę chory/a?
Niekoniecznie. Ważna jest też epigenetyka, czyli to, jak Twój styl życia wpłynie na geny. Być może nigdy ich nie włączysz, bo nie będzie zapalników.
Wśród bliźniaków jednojajowych chorych na Hashimoto tylko w 50% przypadków u drugiego bliźniaka występują przeciwciała. To potwierdza, że geny nie są najważniejsze (dla dociekliwych – chodzi tu o tzw. penetrację genu).
4. A jeśli nie mam genu choroby Hashimoto, to jakie są szanse, że zachoruję?
Szanse są praktycznie żadne.
5. Czym mogą być zapalniki choroby Hashimoto?
Różne według różnych źródeł. Nadmiar/niedobór jodu, infekcje bakteryjne i wirusowe, brak równowagi hormonalnej, toksyny, nietolerancje i alergie pokarmowe, dysbioza jelitowa, stres, brak snu, leaky gut syndrome – nieszczelność jelitowa, SIBO itd
6. Czy choroba Hashimoto może być pomylona z depresją?
Tak – jak najbardziej i często tak się dzieje. Przy niedoczynności Hashimoto z reguły mamy słaby nastrój, problemy z koncentracją, brakuje nam energii, potrzebujemy dużo snu i ciągle nam zimno. Nie wynika to jednak bezpośrednio ze stanu depresyjnego, lecz raczej z niedoboru hormonów tarczycowych, które wpływają na metabolizm. Kiedy zaczyna ich brakować, brakuje też sił do życia. Łatwo takie objawy pomylić z depresją. Wykazano, że pacjenci z chorobami układu neurologicznego, u których poprawy nie przynosiły leki stosowane przy depresji, wykazywali poprawę samopoczucia po leczeniu hormonami T3. Dodatkowo, spora cześć osób z depresją wykazuje dodatnie przeciwciała aTPO. Warto więc przy diagnozie depresji lub choroby dwubiegunowej przebadać tarczycę.
7. Czy choroba Hashimoto to choroba nieuleczalna?
Niestety tak. Musisz z nią żyć do końca życia. Jest jednak dobra informacja – da się ją wprowadzić w całkowitą remisję, dzięki czemu samopoczucie chorego jest takie jak u zdrowego człowieka. Remisja może trwać kilka miesięcy/lat, więc istnieje szansa, że nigdy nie będziesz odczuwał znamion tej choroby pod warunkiem dbałości o swój organizm.
Link do kupienia książki: https://twojakrew.com/produkt/pakiet-ksiazka/
Więcej informacji: https://mail.google.com/mail/u/0/?tab=wm#inbox/15e63865ba30ca2d?projector=1
www.medfood.com.pl
Po więcej informacji odwiedzaj Tarczyca Hashimoto